AKTUALITY


Společné zpívání 12.12.2018

I letos se s našimi klienty domova pro seniory a  obyvateli domu s pečovatelskou službou zúčastníme společného zpívání v akci Česko zpívá koledy 2018, které pořádá Český rozhlas. Na přání klientů a obyvatel jsme v našem domově domluvili společné zpívání o něco dříve než je oficiální začátek. Pokusíme se vydržet a zpívat až do oficiálního času Česko zpívá koledy 2018. V loňském roce se k nám přidali zpěváci i z řad rodinných příslušníků. Už nyní se všichni moc těšíme a začínáme si opakovat texty vánočních koled.

Senioři soutěžili již podruhé

 

Odpoledne plné zábavy proběhlo v Domově pro seniory Milevsko. V loňském roce jsme v domově pro seniory úspěšně zahájili tradici sportovních her. Tak i tento rok připravili zaměstnanci pro seniory odpoledne plné soutěží, zábavy, jehož vyvrcholením byly domácí vafle se šlehačkou od našich kuchařek Dany a Hany. Senioři soutěžili v 6 disciplínách. Házeli míčem na cíl, kroužky na klaunovskou čepici, vyzkoušeli si kroket, kuželky, petangue a české šipky. Svým nadšením nám všem dokázali, že sportovat lze v každém věku. Mezi soutěžícími byli klienti domova a obyvatelé DPS.

 

Na soutěžící ještě před startem čekalo milé překvapení v podobě sportovních čepic od sponzorů z Milevska. Trošku jsme se obávali proměnlivého počasí, které nám slibovala předpověď počasí. Nakonec nám déšť připravené sportovní disciplíny nenarušil. Sešli jsme se před vchodem, každý nadšený sportovec obdržel kšiltovku a klíčenku s kartičkou a vyrazil na závodiště podél zahrady domova. Závěrečné šipky zavedli sportovce do provoněné jídelny, kde již na ně čekala sladká odměna, s vychlazenou limonádou nebo kávou na posilněnou. Všichni jsme strávili odpoledne venku, zasmáli jsme se, popovídali si, prostě jsme spolu strávili krásné odpoledne. Na závěr jsme vyhlásili vítěze, kteří vedle diplomu a čokoládové medaile od našich sponzorů obdrželi i malý dárek.

Děkuje všem sponzorům, bez nichž by pořádání akce nebylo zpříjemněné dárkem pro každého zúčastněného. Ještě jednou velké poděkování patří místním firmám ZVVZ Group, Lebeda Tools s.r.o., Boma Milevsko s.r.o., Stevebniny PRO-DOMA Milevsko, XKV s.r.o. – obchodní dům XKV.

068[1].JPG043.JPG069.JPG062.JPG060.JPG058.JPG066.JPG064.JPG048.JPG072.JPG055.JPG044.JPGOhlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 nám skončil svou vládu a rozjíždí se Nový rok 2017. Výročníkem jsme Vám chtěli přiblížit události loňského roku. Pojďte se s námi zpětně ohlédnout, co jsme v roce 2016 prožili, viděli, s kým se setkali. Střípky z jednotlivých měsíců sepsala Lenka Jakešová, naše aktiviziční pracovnice. Výročník si můžete prohlédnout rozkliknutím zeleného odkazu pod textem. Děkujeme našim klientům domova, obyvatelům DPS a všem rodinným příslušníkům a známým za spolupráci. Těšíme se na události, které nám nový rok přinese, hlavně berme vše s úsměvěm.

vyrocnik DS[1].pdf

 

Martina Holá

sociální pracovniceNadílka na DPS 1401

Datum konání: 5. 12. 2016

čerti 2016.jpg20. let výročí otevření DPS Libušina 1401, Milevsko

V měsíci listopadu si připomínáme 20 let od otevření Domu s pečovatelskou službou v ul. Libušina 1401 v Milevsku. K tomuto jubileu uspořádaly Sociální služby Města Milevska oslavu, na kterou byli pozváni i zástupci města - starosta Ing. Ivan Radosta, Mgr. Martin Třeštík, JUDr. Jana Čunátová a Marcela Heroutová. K poslechu a tanci zahrál milevský rodák Jan Kašpárek. na oslavu dorazila stovka hostů z řad seniorů, a tak jsme zavzpomínali, co se za těch 20 let změnilo...

TDr_15_SSMM_44.jpg

dps 1401 1..jpg

Foto oslava 20 let DPS.JPGDýňový podzim

Minulý týden si i naši klienti DS a obyvatelé DPS užili podzimní přípravu na výzdobu domova. Při úpravách dýně se domluvili, že si z dýně napečou i něco dobrého. Už se moc těšíme a určitě vložíme alespoň fotografie jako důkaz jejich velkého snažení. dýně 3 (2).jpg

dýně 3 (1).jpgdýně 1.jpgHudební odpoledne s hudebníky z českobudějovické Budvarky

Počasí nám opět přálo, i když do poslední chvíle jsme netušili, že budeme moci zůstat venku na zahradě. V příjemné atmosféře jsme se zaposlouchali do tónů známých písní. Všichni přítomní mohli využít nabídky nechat si zahrát písničku na přání. Pánové muzikanti se opravdu činili a hráli nám až do pěti hodin odpoledne. Po více jak hodinovém hraní venku jsme se přece jen přemístili do jídelny, abychom si při poslechu pochutnali na vynikajících špekáčcích, které nám završili krásné babí léto. CB 4.jpg

 

CB 3.jpg   CB 2.jpg

CB 1.jpgPsí agility

Vzhledem k hezkému počasí se mohla uskutečnit akce s pejsky ve venkovních prostorách naší zahrady. V našem domově jsme mohli s velkou radostí přivítat tři krásné a poslušné pejsky se svými trenérkami, které pro nás připravili velmi milé vystoupení s ukázkami psích kousků a různých triků. Agility je sport pro pejsky, při kterépes 4 (1).jpgm překonávají různé překážky v připravené dráze. Ukázali nám slalom, panáčkování, chůzi po zadních, přeskoky. Vystoupení bylo pro naše klienty DS a obyvatele DPS velmi příjemným pohlazením po duši. Domnívám se, že nebylo určitě posledním a všichni se moc těšíme na jejich další návštěvu. 

 

pes 4 (2).jpg    pes 7.jpg

 

pes 6 (2).jpg    pes 6 (1).jpg    pes 2 (2).jpg pes 2 (1).jpgOlympijské hry aneb sportovně zábavné odpoledne

OH.jpgZa slunečného odpoledne jsme se sešli na zahradě Domova pro seniory a domu s pečovatelskou službou, abychom si zasportovali a společně se pobavili. Zahájení našeho sportovního odpoledne nemohlo začít jinak, než zapálením ohně. Odpoledne se neslo v duchu "Jižní Čechy olympijské". U pergoly si všichni přítomní mohli vyzkoušet jakou mají mušku při střílení lukem nebo hodem šipkami. Na chodníku probíhal turnaj v hodu na cíl aneb, kdo nejlépe zasáhne klauna. Nesměly chybět ani kuželky. V závěru jsme soutěžili v poznávacích disciplínách jako hádání z krabice, lov rybiček a poznávání bylinek. I přes krásné počasí, které jsme si užívali na zahradě, jsme stejně neodolali a přesunuli jsme se do jídelny na výborné špekáčky a sklenku lahodného piva. Všichni přítomní si zasloužili velké poděkování a vítězové ocenění v podobě diplomu a čokoládové medaile.

 

 

OH 4 (2).jpgOH 2.jpg      OH 4 (1).jpg     Čarodějnické odpoledne na 5. květnu

 

čarodějnice_I.JPG

čarodějnice_IV.JPG

Opět po roce jsme zahájili Jaro prvním "opékáním" buřtů. Ve čtvrtek 28.4.2016 se na obyvatele DPS a klienty DS 1510 slétly tři čarokrásné čarodějnice, a při odpoledním posezení si všichni společně zazpívali za doprovodu harmoniky. Oheň nám plápolal jen z obrazovky, ale přesto jsme se pěkně pobavili, nechyběl ani čarodějný tanec a trocha lahodného zlatavého moku k zapití výborně upečených špekáčků. O udržování ohně a opečení buřtů se postaral personál, ale radost a smích byl jen a jen na našich klientech.

čarodějnice_III.JPG

čarodějnice_II.JPG

 

 Ohlédnutí za rokem 2015

Orientální tanečnice z Milevskapřednášky p. VildtMistr J. Hus - vypráví p. Sádloopékání buřtůarcheologie od Kamily Pokorné