AKTUALITY


Co se dělo v roce 2018 v domově pro seniory?

Prohlédněte si náš výročník, ve kterém Vám představíme události roku 2018.

Výročník 2018.pdf

Otevření charitativního obchůdku Darovna Milevsko

Datum konání: 25. 6. 2018

V pondělí, dne 25.6.2018 v 9,00, se v Milevsku otevírá nový charitativní obchůdek, nesoucí název Darovna.

Máte doma nepotřebné věci, jako je ložní prádlo, oblečení, nádobí, hračky pro děti, domácí potřeby, atd.? Přineste je do charitativního obchůdku. Darované věci se nacení, za symbolickou částku prodají a většinový výtěžek z prodaných věcí bude následně použit na pomoc zejména zdravotně postiženým dětem z našeho okolí.

 

Obchůdek naleznete na adrese: Riegrova 214, 1. patro, vstup mezi Květinářstvím JK a Crystalem. Telefonní kontakt na provozovatelku: 736 689 876, paní Milena Kliková.

 

Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

 

 

Darovna.docxTajemné sovy v domově pro seniory

Většinou se člověku asi nepoštěstí jen tak si pohladit živou sovu. Nám se to podařilo hned několikrát. V pondělí, dne 12.3.2018, k nám přijel pan Petr Kolomazník s jeho manželkou z občanského sdružení Penthea, které provozuje záchranou stanici zvířat. 

V programu "Tajemné sovy", který je zaměřen na seniory, byli obyvatelé Domova pro seniory a DPS seznámeni s řadou evropských sov, jejich způsobem života a dalšími zajímavostmi, které jej provází. Mohli jsme slyšet i soví houkání, tedy spíše tajemné hlasy, které sovy vydávají. 

O sovách se šíří mnoho mýtů a pověr, které nám pan Kolomazník vysvětlil a vyvrátil. Každý měl možnost si sovy pohladit a pocítit tak neuvěřitelnou hebkost sovího peří. Největší pozornost upoutala bíločerná krasavice - sovice sněžná. Ale ani ostatní dovezené sovy nás nezklamali. Byl nám představen majestátní sameček výra velkého, puštík obecný, kalous ušatý, výreček a mnohé další. Každá z nich byla jedinečná a vyvolala v nás nezapomenutelný zážitek.

    019.jpg  20180312_110243.jpg 

     041.jpg      037.jpg       

                                         20180312_105639.jpg     024 (2).jpg

 Sestavení dárku od Ježíškových vnoučat

Chvilka soustředění, několik ran kladivem, zabroušení papírem, pár tahů štětcem a ptačí budka může být umístěná na připravené místo v zahradě DS. Budku nám zaslalo Ježíškovo vnouče paní Boušková.budka.jpgbudka2.jpgPiňaKoláda v Klubu důchodců

20180117_135348.jpgChtěly bychom tímto poděkovat Soně a Pavle z hudebního dua PiňaKoláda za splnění našeho přání v rámci projektu Českého rozhlasu "Ježíškova vnoučata". Dne 17. 1. 2018 navštívily Klub důchodců Gen. Svobody a zdarma téměř dvě hodiny hrály a bavily více než čtyřicet přítomných seniorů. Většina účastníků si s chutí zazpívala známé písničky a odcházela s veselou náladou.

Za členy Klubu důchodců M. MarchelováVánoční atmosféra v domově pro seniory

Česko zpívá koledy.jpg

Mikuláš s andělem a čerty navštívil také seniory v Milevsku. Jejich návštěva všechny moc potěšila, někteří zavzpomínali i na říkanky ze svého dětství. V pondělí 11.12.2017 za námi zavítal pan 

Marie terezie.jpg

Šindelář,ředitel Milevského muzea, který velmi zajímavě vyprávěl o Marii Terezii.  V letošním roce jsme se zapojili s našimi klienty do celorepublikové akce „Česko zpívá koledy“. Ve středu 13.12.2017 jsme při zpěvu koled rozsvítili i náš malý vánoční stromek, zapálili jsem svíčky na stolech, uvařili si horký medový čaj a ochutnali cukroví. Prostě jsme se na chvíli zastavili, a prožili klidnou vánoční atmosféru. Při zpívání jsme zavzpomínali na loňský rok. Zpívání koled s Deníkem v Domově pro seniory Milevsko podpořila i svou hrou na harmoniku Maruška Krejčová. Vytvořila se velmi příjemná atmosféra a nechtělo se nám končit hned po odzpívání vybraných koled.  Při této příležitosti jsme i našim seniorům přečetli krásná vánoční přání, která přišla od Ježíškových vnoučat. Radost našich seniorů byla veliká. Pod stromkem jsme rozbalili společný dárek, a tím byla stavebnice – ptačí krmítko. Ježíškovým vnoučetem byla paní Dagmar, která přidala ještě povídky Karla Čapka – Zahradníkův rok. Pod stromkem čekalo ještě další překvapení, a to splnění velkého přání našich seniorů – výlet do okolí, návštěva cukrárny nebo kavárny. Přání jim splní za hezkého počasí pan Martin a paní Regina z Prahy, kteří se moc na společný výlet, posezení a popovídání těší. Naši senioři jsou vždy velmi rádi, když jim někdo přednáší o cestování, historii apod. Do seznamu pro Ježíška jsme uvedli i přání zajímavé přednášky, ukázky, hudebního vystoupení. I toto přání bylo velmi rychle zamluvené a je domluvená návštěva paní profesorky z Brna, kterou doprovodí její syn a zahraje na klarinet. Všichni se moc těšíme. Splnila se i přání jednotlivých seniorů, přání byla skromná. Komunikace s Ježíškovými vnoučaty byla velmi příjemná, mile nás překvapil tak velký zájem o seniory z Milevska od lidí, kteří ani nežijí v jižních Čechách. V období Vánoc nesmí chybět vánoční pečení, které si vzala na starost paní Lenka Jakešová a po domově se rozlinula i vůně domácího vánočního cukroví. Těšíme se  ná vánoční vystoupení dětí a jejich učitelů a učitelek z 2. ZŠ Milevsko, kteří nás navštíví 20.12.2017. Abychom vánoční atmosféru završili před štědrým dnem, přijdou mezi nás i skautky s betlémským světlem. Všem, kteří nám v letošním roce připravili krásnou nejen vánoční atmosféru, moc děkujeme.  Zároveň bychom rádi poděkovali za přízeň panu Vildtovi, který za seniory přichází pravidelně s přednáškami a fotografiemi. Dále žákům z 2. ZŠ Milevsko, kteří pro nás připravili nejen vánoční program, ale také u nás vystoupili žáci s paní Homolkovou a ukázkou cvičení jógy. Děkujeme i za pravidelné vystoupení souboru Kovářovan a panu Ivičičovi, který nám přivezl záznam ze Sokolské tělocvičné akademie.Senioři soutěžili již podruhé

 

Odpoledne plné zábavy proběhlo v Domově pro seniory Milevsko. V loňském roce jsme v domově pro seniory úspěšně zahájili tradici sportovních her. Tak i tento rok připravili zaměstnanci pro seniory odpoledne plné soutěží, zábavy, jehož vyvrcholením byly domácí vafle se šlehačkou od našich kuchařek Dany a Hany. Senioři soutěžili v 6 disciplínách. Házeli míčem na cíl, kroužky na klaunovskou čepici, vyzkoušeli si kroket, kuželky, petangue a české šipky. Svým nadšením nám všem dokázali, že sportovat lze v každém věku. Mezi soutěžícími byli klienti domova a obyvatelé DPS.

 

Na soutěžící ještě před startem čekalo milé překvapení v podobě sportovních čepic od sponzorů z Milevska. Trošku jsme se obávali proměnlivého počasí, které nám slibovala předpověď počasí. Nakonec nám déšť připravené sportovní disciplíny nenarušil. Sešli jsme se před vchodem, každý nadšený sportovec obdržel kšiltovku a klíčenku s kartičkou a vyrazil na závodiště podél zahrady domova. Závěrečné šipky zavedli sportovce do provoněné jídelny, kde již na ně čekala sladká odměna, s vychlazenou limonádou nebo kávou na posilněnou. Všichni jsme strávili odpoledne venku, zasmáli jsme se, popovídali si, prostě jsme spolu strávili krásné odpoledne. Na závěr jsme vyhlásili vítěze, kteří vedle diplomu a čokoládové medaile od našich sponzorů obdrželi i malý dárek.

Děkuje všem sponzorům, bez nichž by pořádání akce nebylo zpříjemněné dárkem pro každého zúčastněného. Ještě jednou velké poděkování patří místním firmám ZVVZ Group, Lebeda Tools s.r.o., Boma Milevsko s.r.o., Stevebniny PRO-DOMA Milevsko, XKV s.r.o. – obchodní dům XKV.

068[1].JPG043.JPG069.JPG062.JPG060.JPG058.JPG066.JPG064.JPG048.JPG072.JPG055.JPG044.JPGOhlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 nám skončil svou vládu a rozjíždí se Nový rok 2017. Výročníkem jsme Vám chtěli přiblížit události loňského roku. Pojďte se s námi zpětně ohlédnout, co jsme v roce 2016 prožili, viděli, s kým se setkali. Střípky z jednotlivých měsíců sepsala Lenka Jakešová, naše aktiviziční pracovnice. Výročník si můžete prohlédnout rozkliknutím zeleného odkazu pod textem. Děkujeme našim klientům domova, obyvatelům DPS a všem rodinným příslušníkům a známým za spolupráci. Těšíme se na události, které nám nový rok přinese, hlavně berme vše s úsměvěm.

vyrocnik DS[1].pdf

 

Martina Holá

sociální pracovniceNadílka na DPS 1401

Datum konání: 5. 12. 2016

čerti 2016.jpg20. let výročí otevření DPS Libušina 1401, Milevsko

V měsíci listopadu si připomínáme 20 let od otevření Domu s pečovatelskou službou v ul. Libušina 1401 v Milevsku. K tomuto jubileu uspořádaly Sociální služby Města Milevska oslavu, na kterou byli pozváni i zástupci města - starosta Ing. Ivan Radosta, Mgr. Martin Třeštík, JUDr. Jana Čunátová a Marcela Heroutová. K poslechu a tanci zahrál milevský rodák Jan Kašpárek. na oslavu dorazila stovka hostů z řad seniorů, a tak jsme zavzpomínali, co se za těch 20 let změnilo...

TDr_15_SSMM_44.jpg

dps 1401 1..jpg

Foto oslava 20 let DPS.JPGDýňový podzim

Minulý týden si i naši klienti DS a obyvatelé DPS užili podzimní přípravu na výzdobu domova. Při úpravách dýně se domluvili, že si z dýně napečou i něco dobrého. Už se moc těšíme a určitě vložíme alespoň fotografie jako důkaz jejich velkého snažení. dýně 3 (2).jpg

dýně 3 (1).jpgdýně 1.jpg