AKTUALITY


Putovní výstava "Jsem pěstoun" v Milevsku

Datum konání: 25. 3. 2019 - 10. 4. 2019

Putovní výstava

„JSEM PĚSTOUN“

25. 3. – 10. 4. 2019

VESTIBUL DOMU KULTURY MILEVSKO

oficiální zahájení výstavy

25. 3. 2019 v 15,00 hodin

 

Výstava vás seznámí prostřednictvím fotografií s konkrétními pěstouny a s tím, co pro ně pěstounství znamená.

Doprovodné programy:

27. 3. 2019      od 8,00 do 17,00 hodin

Den otevřených dveří na Odboru sociálně – právní ochrany dětíOdborného sociálního poradenství na Městském úřadě Milevsko.

2. 4. 2019        od 18,00 hodin

Beseda k pěstounské péči za účasti rodiny, která vychovává dítě svěřené do pěstounské péče, promítání krátkého filmu o pěstounské péči.

Knihovna Milevsko, nám. E. Beneše 1/21 („u soudu“)Výročník 2017

Výročník 2017pdf.pdfMikuláši, Mikuláši...

mikuláš.jpg

 Ježíškova vnoučata 2018

Již tomu bude rok, co jsme se připojili k celorepublikové akci Ježíškova vnoučata. Na vyřčená přání, nejen osamělých seniorů, reagovali lidé z celé republiky. Většina přání byla velmi rychle rozebrána, a proto jsme se rozhodli i letos zapojit do této smysluplné akce. Celkově bylo po republice doručeno 13.084 dárků. Mezi těmito obdarovanými byli i senioři z Milevska. Většinou šlo o drobné věci jako je kosmetika, sladkosti, oblečení, CD, ale i elektrické klávesy nebo společná přání seniorů v domově pro seniory a v domech s pečovatelskou službou jako byla hudební vystoupení, zajímavé přednášky, stavebnice ptačí budky. Tento projekt spojil lidi z různých koutů republiky a z různých věkových kategoriích. I letos pojďme společně překvapit seniory. Pojďme jim věnovat zájem a pohlazení nejen na duši. Více informací naleznete na webových stránkách projektu www.jeziskovavnoucata.cz. Ježíškova vnoučata 2018 se opět spustila s novým seznamem přání 12.11.2018. Pokud se chcete zúčastnit, sledujte výše uvedené webové stránky a vybírejte mezi přáními. Budeme velmi rádi za splněná přání našich seniorů, klientů Sociálních služeb Města Milevska, ale přání můžete splnit komukoliv z republiky. I drobnost dokáže udělat obrovskou radost, a jak pronesl Jan Werich: „Přirozeností člověka je hledání radosti“. Těšíme se na případnou spolupráci s dárci. V letošním roce máme již některá přání splněna např. nové bačkory, balíčky sušenek ke kávě, zajímavé knihy, krmení pro ptáčky k budce z loňského roku. Dále se plánuje výlet do Jindřichova Hradce na výstavu betlémů, návštěva pejsků, hudební vystoupení, setkání se známými osobnostmi. Uvidíme, která přání nás letos nejvíc překvapí. Nově jsou zarezervovaná přání jako je nový polštář k peřině z loňského roku, varná konvice, teplé ponožky, kniha Neboj se vrátit domů. Pro seniory je složité vyřknout přání, nejvíce si přejí zdraví pro sebe a své blízké. Radost jim udělá i jen projevený zájem. Materiálně by si přáli i drobnosti pro svou společnou práci při aktivitách, např. pro společné pečení, malování, tvoření, pro společné cvičení, nové hry, zajímavé nové knihy apod. Velký dík při společné aktivitě se seniory patří Lence Jakešové, aktivizační pracovnici, která stále přichází s novými nápady na zajímavou tvorbu. ježíšek.jpgpečení.jpgKoncert žáků ZUŠ Milevsko

21. listopadu 2018 se v DPS Libušina 1401, Milevsko, uskuteční podzimní koncert žáků ZUŠ Milevsko - v klubovně v přízemí od 14.00 hodin.

 Setkání se starostou města Ing. Ivanem Radostou

Ve středu 12. 9. 2018 obyvatele DPS Libušina 1401, Milevsko navštívil pan starosta města Milevska Ing. Ivan Radosta. Seznámil obyvatele s dosavadní realizací obnovy města a plánovanou, a poté předal dárek v podobě nové knihy "Moje Milevsko", kterou si obyvatelé mezi sebou zapůjčují.Otevření charitativního obchůdku Darovna Milevsko

Datum konání: 25. 6. 2018

V pondělí, dne 25.6.2018 v 9,00, se v Milevsku otevírá nový charitativní obchůdek, nesoucí název Darovna.

Máte doma nepotřebné věci, jako je ložní prádlo, oblečení, nádobí, hračky pro děti, domácí potřeby, atd.? Přineste je do charitativního obchůdku. Darované věci se nacení, za symbolickou částku prodají a většinový výtěžek z prodaných věcí bude následně použit na pomoc zejména zdravotně postiženým dětem z našeho okolí.

 

Obchůdek naleznete na adrese: Riegrova 214, 1. patro, vstup mezi Květinářstvím JK a Crystalem. Telefonní kontakt na provozovatelku: 736 689 876, paní Milena Kliková.

 

Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

 

 

Darovna.docxTajemné sovy v domově pro seniory

Většinou se člověku asi nepoštěstí jen tak si pohladit živou sovu. Nám se to podařilo hned několikrát. V pondělí, dne 12.3.2018, k nám přijel pan Petr Kolomazník s jeho manželkou z občanského sdružení Penthea, které provozuje záchranou stanici zvířat. 

V programu "Tajemné sovy", který je zaměřen na seniory, byli obyvatelé Domova pro seniory a DPS seznámeni s řadou evropských sov, jejich způsobem života a dalšími zajímavostmi, které jej provází. Mohli jsme slyšet i soví houkání, tedy spíše tajemné hlasy, které sovy vydávají. 

O sovách se šíří mnoho mýtů a pověr, které nám pan Kolomazník vysvětlil a vyvrátil. Každý měl možnost si sovy pohladit a pocítit tak neuvěřitelnou hebkost sovího peří. Největší pozornost upoutala bíločerná krasavice - sovice sněžná. Ale ani ostatní dovezené sovy nás nezklamali. Byl nám představen majestátní sameček výra velkého, puštík obecný, kalous ušatý, výreček a mnohé další. Každá z nich byla jedinečná a vyvolala v nás nezapomenutelný zážitek.

    019.jpg  20180312_110243.jpg 

     041.jpg      037.jpg       

                                         20180312_105639.jpg     024 (2).jpg

 Sestavení dárku od Ježíškových vnoučat

Chvilka soustředění, několik ran kladivem, zabroušení papírem, pár tahů štětcem a ptačí budka může být umístěná na připravené místo v zahradě DS. Budku nám zaslalo Ježíškovo vnouče paní Boušková.budka.jpgbudka2.jpgPiňaKoláda v Klubu důchodců

20180117_135348.jpgChtěly bychom tímto poděkovat Soně a Pavle z hudebního dua PiňaKoláda za splnění našeho přání v rámci projektu Českého rozhlasu "Ježíškova vnoučata". Dne 17. 1. 2018 navštívily Klub důchodců Gen. Svobody a zdarma téměř dvě hodiny hrály a bavily více než čtyřicet přítomných seniorů. Většina účastníků si s chutí zazpívala známé písničky a odcházela s veselou náladou.

Za členy Klubu důchodců M. Marchelová