AKTUALITY


Společné zpívání 12.12.2018

I letos se s našimi klienty domova pro seniory a  obyvateli domu s pečovatelskou službou zúčastníme společného zpívání v akci Česko zpívá koledy 2018, které pořádá Český rozhlas. Na přání klientů a obyvatel jsme v našem domově domluvili společné zpívání o něco dříve než je oficiální začátek. Pokusíme se vydržet a zpívat až do oficiálního času Česko zpívá koledy 2018. V loňském roce se k nám přidali zpěváci i z řad rodinných příslušníků. Už nyní se všichni moc těšíme a začínáme si opakovat texty vánočních koled.

Výročník 2017

Výročník 2017pdf.pdfMikuláši, Mikuláši...

mikuláš.jpg

 Ježíškova vnoučata 2018

Již tomu bude rok, co jsme se připojili k celorepublikové akci Ježíškova vnoučata. Na vyřčená přání, nejen osamělých seniorů, reagovali lidé z celé republiky. Většina přání byla velmi rychle rozebrána, a proto jsme se rozhodli i letos zapojit do této smysluplné akce. Celkově bylo po republice doručeno 13.084 dárků. Mezi těmito obdarovanými byli i senioři z Milevska. Většinou šlo o drobné věci jako je kosmetika, sladkosti, oblečení, CD, ale i elektrické klávesy nebo společná přání seniorů v domově pro seniory a v domech s pečovatelskou službou jako byla hudební vystoupení, zajímavé přednášky, stavebnice ptačí budky. Tento projekt spojil lidi z různých koutů republiky a z různých věkových kategoriích. I letos pojďme společně překvapit seniory. Pojďme jim věnovat zájem a pohlazení nejen na duši. Více informací naleznete na webových stránkách projektu www.jeziskovavnoucata.cz. Ježíškova vnoučata 2018 se opět spustila s novým seznamem přání 12.11.2018. Pokud se chcete zúčastnit, sledujte výše uvedené webové stránky a vybírejte mezi přáními. Budeme velmi rádi za splněná přání našich seniorů, klientů Sociálních služeb Města Milevska, ale přání můžete splnit komukoliv z republiky. I drobnost dokáže udělat obrovskou radost, a jak pronesl Jan Werich: „Přirozeností člověka je hledání radosti“. Těšíme se na případnou spolupráci s dárci. V letošním roce máme již některá přání splněna např. nové bačkory, balíčky sušenek ke kávě, zajímavé knihy, krmení pro ptáčky k budce z loňského roku. Dále se plánuje výlet do Jindřichova Hradce na výstavu betlémů, návštěva pejsků, hudební vystoupení, setkání se známými osobnostmi. Uvidíme, která přání nás letos nejvíc překvapí. Nově jsou zarezervovaná přání jako je nový polštář k peřině z loňského roku, varná konvice, teplé ponožky, kniha Neboj se vrátit domů. Pro seniory je složité vyřknout přání, nejvíce si přejí zdraví pro sebe a své blízké. Radost jim udělá i jen projevený zájem. Materiálně by si přáli i drobnosti pro svou společnou práci při aktivitách, např. pro společné pečení, malování, tvoření, pro společné cvičení, nové hry, zajímavé nové knihy apod. Velký dík při společné aktivitě se seniory patří Lence Jakešové, aktivizační pracovnici, která stále přichází s novými nápady na zajímavou tvorbu. ježíšek.jpgpečení.jpgKoncert žáků ZUŠ Milevsko

21. listopadu 2018 se v DPS Libušina 1401, Milevsko, uskuteční podzimní koncert žáků ZUŠ Milevsko - v klubovně v přízemí od 14.00 hodin.

 Setkání se starostou města Ing. Ivanem Radostou

Ve středu 12. 9. 2018 obyvatele DPS Libušina 1401, Milevsko navštívil pan starosta města Milevska Ing. Ivan Radosta. Seznámil obyvatele s dosavadní realizací obnovy města a plánovanou, a poté předal dárek v podobě nové knihy "Moje Milevsko", kterou si obyvatelé mezi sebou zapůjčují.Otevření charitativního obchůdku Darovna Milevsko

Datum konání: 25. 6. 2018

V pondělí, dne 25.6.2018 v 9,00, se v Milevsku otevírá nový charitativní obchůdek, nesoucí název Darovna.

Máte doma nepotřebné věci, jako je ložní prádlo, oblečení, nádobí, hračky pro děti, domácí potřeby, atd.? Přineste je do charitativního obchůdku. Darované věci se nacení, za symbolickou částku prodají a většinový výtěžek z prodaných věcí bude následně použit na pomoc zejména zdravotně postiženým dětem z našeho okolí.

 

Obchůdek naleznete na adrese: Riegrova 214, 1. patro, vstup mezi Květinářstvím JK a Crystalem. Telefonní kontakt na provozovatelku: 736 689 876, paní Milena Kliková.

 

Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

 

 

Darovna.docxTajemné sovy v domově pro seniory

Většinou se člověku asi nepoštěstí jen tak si pohladit živou sovu. Nám se to podařilo hned několikrát. V pondělí, dne 12.3.2018, k nám přijel pan Petr Kolomazník s jeho manželkou z občanského sdružení Penthea, které provozuje záchranou stanici zvířat. 

V programu "Tajemné sovy", který je zaměřen na seniory, byli obyvatelé Domova pro seniory a DPS seznámeni s řadou evropských sov, jejich způsobem života a dalšími zajímavostmi, které jej provází. Mohli jsme slyšet i soví houkání, tedy spíše tajemné hlasy, které sovy vydávají. 

O sovách se šíří mnoho mýtů a pověr, které nám pan Kolomazník vysvětlil a vyvrátil. Každý měl možnost si sovy pohladit a pocítit tak neuvěřitelnou hebkost sovího peří. Největší pozornost upoutala bíločerná krasavice - sovice sněžná. Ale ani ostatní dovezené sovy nás nezklamali. Byl nám představen majestátní sameček výra velkého, puštík obecný, kalous ušatý, výreček a mnohé další. Každá z nich byla jedinečná a vyvolala v nás nezapomenutelný zážitek.

    019.jpg  20180312_110243.jpg 

     041.jpg      037.jpg       

                                         20180312_105639.jpg     024 (2).jpg

 Sestavení dárku od Ježíškových vnoučat

Chvilka soustředění, několik ran kladivem, zabroušení papírem, pár tahů štětcem a ptačí budka může být umístěná na připravené místo v zahradě DS. Budku nám zaslalo Ježíškovo vnouče paní Boušková.budka.jpgbudka2.jpgPiňaKoláda v Klubu důchodců

20180117_135348.jpgChtěly bychom tímto poděkovat Soně a Pavle z hudebního dua PiňaKoláda za splnění našeho přání v rámci projektu Českého rozhlasu "Ježíškova vnoučata". Dne 17. 1. 2018 navštívily Klub důchodců Gen. Svobody a zdarma téměř dvě hodiny hrály a bavily více než čtyřicet přítomných seniorů. Většina účastníků si s chutí zazpívala známé písničky a odcházela s veselou náladou.

Za členy Klubu důchodců M. MarchelováVánoční atmosféra v domově pro seniory

Česko zpívá koledy.jpg

Mikuláš s andělem a čerty navštívil také seniory v Milevsku. Jejich návštěva všechny moc potěšila, někteří zavzpomínali i na říkanky ze svého dětství. V pondělí 11.12.2017 za námi zavítal pan 

Marie terezie.jpg

Šindelář,ředitel Milevského muzea, který velmi zajímavě vyprávěl o Marii Terezii.  V letošním roce jsme se zapojili s našimi klienty do celorepublikové akce „Česko zpívá koledy“. Ve středu 13.12.2017 jsme při zpěvu koled rozsvítili i náš malý vánoční stromek, zapálili jsem svíčky na stolech, uvařili si horký medový čaj a ochutnali cukroví. Prostě jsme se na chvíli zastavili, a prožili klidnou vánoční atmosféru. Při zpívání jsme zavzpomínali na loňský rok. Zpívání koled s Deníkem v Domově pro seniory Milevsko podpořila i svou hrou na harmoniku Maruška Krejčová. Vytvořila se velmi příjemná atmosféra a nechtělo se nám končit hned po odzpívání vybraných koled.  Při této příležitosti jsme i našim seniorům přečetli krásná vánoční přání, která přišla od Ježíškových vnoučat. Radost našich seniorů byla veliká. Pod stromkem jsme rozbalili společný dárek, a tím byla stavebnice – ptačí krmítko. Ježíškovým vnoučetem byla paní Dagmar, která přidala ještě povídky Karla Čapka – Zahradníkův rok. Pod stromkem čekalo ještě další překvapení, a to splnění velkého přání našich seniorů – výlet do okolí, návštěva cukrárny nebo kavárny. Přání jim splní za hezkého počasí pan Martin a paní Regina z Prahy, kteří se moc na společný výlet, posezení a popovídání těší. Naši senioři jsou vždy velmi rádi, když jim někdo přednáší o cestování, historii apod. Do seznamu pro Ježíška jsme uvedli i přání zajímavé přednášky, ukázky, hudebního vystoupení. I toto přání bylo velmi rychle zamluvené a je domluvená návštěva paní profesorky z Brna, kterou doprovodí její syn a zahraje na klarinet. Všichni se moc těšíme. Splnila se i přání jednotlivých seniorů, přání byla skromná. Komunikace s Ježíškovými vnoučaty byla velmi příjemná, mile nás překvapil tak velký zájem o seniory z Milevska od lidí, kteří ani nežijí v jižních Čechách. V období Vánoc nesmí chybět vánoční pečení, které si vzala na starost paní Lenka Jakešová a po domově se rozlinula i vůně domácího vánočního cukroví. Těšíme se  ná vánoční vystoupení dětí a jejich učitelů a učitelek z 2. ZŠ Milevsko, kteří nás navštíví 20.12.2017. Abychom vánoční atmosféru završili před štědrým dnem, přijdou mezi nás i skautky s betlémským světlem. Všem, kteří nám v letošním roce připravili krásnou nejen vánoční atmosféru, moc děkujeme.  Zároveň bychom rádi poděkovali za přízeň panu Vildtovi, který za seniory přichází pravidelně s přednáškami a fotografiemi. Dále žákům z 2. ZŠ Milevsko, kteří pro nás připravili nejen vánoční program, ale také u nás vystoupili žáci s paní Homolkovou a ukázkou cvičení jógy. Děkujeme i za pravidelné vystoupení souboru Kovářovan a panu Ivičičovi, který nám přivezl záznam ze Sokolské tělocvičné akademie.