AKTUALITY


Psí agility

Vzhledem k hezkému počasí se mohla uskutečnit akce s pejsky ve venkovních prostorách naší zahrady. V našem domově jsme mohli s velkou radostí přivítat tři krásné a poslušné pejsky se svými trenérkami, které pro nás připravili velmi milé vystoupení s ukázkami psích kousků a různých triků. Agility je sport pro pejsky, při kterépes 4 (1).jpgm překonávají různé překážky v připravené dráze. Ukázali nám slalom, panáčkování, chůzi po zadních, přeskoky. Vystoupení bylo pro naše klienty DS a obyvatele DPS velmi příjemným pohlazením po duši. Domnívám se, že nebylo určitě posledním a všichni se moc těšíme na jejich další návštěvu. 

 

pes 4 (2).jpg    pes 7.jpg

 

pes 6 (2).jpg    pes 6 (1).jpg    pes 2 (2).jpg pes 2 (1).jpgOlympijské hry aneb sportovně zábavné odpoledne

OH.jpgZa slunečného odpoledne jsme se sešli na zahradě Domova pro seniory a domu s pečovatelskou službou, abychom si zasportovali a společně se pobavili. Zahájení našeho sportovního odpoledne nemohlo začít jinak, než zapálením ohně. Odpoledne se neslo v duchu "Jižní Čechy olympijské". U pergoly si všichni přítomní mohli vyzkoušet jakou mají mušku při střílení lukem nebo hodem šipkami. Na chodníku probíhal turnaj v hodu na cíl aneb, kdo nejlépe zasáhne klauna. Nesměly chybět ani kuželky. V závěru jsme soutěžili v poznávacích disciplínách jako hádání z krabice, lov rybiček a poznávání bylinek. I přes krásné počasí, které jsme si užívali na zahradě, jsme stejně neodolali a přesunuli jsme se do jídelny na výborné špekáčky a sklenku lahodného piva. Všichni přítomní si zasloužili velké poděkování a vítězové ocenění v podobě diplomu a čokoládové medaile.

 

 

OH 4 (2).jpgOH 2.jpg      OH 4 (1).jpg     Čarodějnické odpoledne na 5. květnu

 

čarodějnice_I.JPG

čarodějnice_IV.JPG

Opět po roce jsme zahájili Jaro prvním "opékáním" buřtů. Ve čtvrtek 28.4.2016 se na obyvatele DPS a klienty DS 1510 slétly tři čarokrásné čarodějnice, a při odpoledním posezení si všichni společně zazpívali za doprovodu harmoniky. Oheň nám plápolal jen z obrazovky, ale přesto jsme se pěkně pobavili, nechyběl ani čarodějný tanec a trocha lahodného zlatavého moku k zapití výborně upečených špekáčků. O udržování ohně a opečení buřtů se postaral personál, ale radost a smích byl jen a jen na našich klientech.

čarodějnice_III.JPG

čarodějnice_II.JPG

 

 Ohlédnutí za rokem 2015

Orientální tanečnice z Milevskapřednášky p. VildtMistr J. Hus - vypráví p. Sádloopékání buřtůarcheologie od Kamily PokornéČertice mezi pečovatelkami?

Datum konání: 4. 12. 2015

Dne 4.prosince 2015 se z našich pečovatelek staly čertice. Našim klientům dovezený oběd moc chutnal, přestože byl dovezený až z Pekla.Mikulášské odpoledne

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 navštívil SSMM na DPS Libušina 1401, DPS 5. května 1510 i Domova pro seniory Mikuláš s andělem a čerty. Odpoledne mohli obyvatelé posedět při hudbě. Zahrát přišli otec a syn Andělovi ze Svoříže.Stará Vltava

Po prázdninové pauze začala opět pravidelná setkání seniorů s panem Vildtem v domově seniorů v Milevsku. Tento měsíc vystoupí s dalším zajímavým povídáním. Pan Vildt dokáže svým povídáním a svými zkušenostmi zaujmout klienty domova. V pondělí 21.9.2015 uzavřel svou prezentací vyprávění o Staré Vltavě. Na říjen si pro nás pan Vildt připravil představení zážitkového parku Zeměráj Kovářov.Výlet SSMM Borovany 28.5.2015

Ve čtvrtek 28.5.2015 je pro klienti služeb SSMM a členy Klubů důchodců uskutečněn výlet do

Borovan u Českých Budějovic.

Program: návštěva kláštera, muzea a ZOO Dvorec.Koncert žáků ZUŠ Milevsko

Datum konání: 22. 4. 2015

Ve středu 22.dubna 2015 se v DPS Libušina 1401 uskutečnil koncert žáků ZUŠ Milevsko.

Všem účinkujícím žákům a učitelům děkujeme za zpestření odpoledne našim klientům.

 Vystoupení - Kovářovan

Datum konání: 29. 5. 2014

Ve čtvrtek 29.5.2014 vystoupí na obou Domech s pečovatelskou službou v Milevsku Jihočeský folklorní soubor Kovářovan pod vedením manželů Škochových.

DPS Libušina 1401 - 9.00 hodin

DPS 5. května 1510 - 10.30 hodin.